Sitemizde şuan toplam 966 film bulunmaktadır.

Chiko

1.131 Defa
Facebook'ta Paylaş! Facebook'ta Paylaşın
Tweet'te Paylaş! Twitter'da Paylaşın
LinkedIn'de Paylaş! Linkedin'de Paylaşın
Googlede ARA! Google'da Arayın
FILM BILGILERI 17 Mayıs Pazar 2015 5:04 Eklendi
Chiko

Almanya’nın Hamburg kentin’de yaşayan Chiko ve Tibet iki Türk gencidir. Yollarını uyuşturucu satarak bulan bu iki gencin arası kardeşten ötedir. Chiko yaptığı işte bir an önce yükselmek isteyen hırslı bir gençtir. Tibet ise böbrek hastası annesi için para bulma telaşındadır.

Chiko’nun annesi ve babası yoktur. Bu yüzden arkadaşı Tibet’in annesini kendi öz annesi gibi görür. Bu iki arkadaş küçük çaplı uyuşturucu satıcıları olduklar için bölgenin en çok iş yapan adamı uyuşturucu baronu Brownie ile çalışmak onun gözüne girmek isterler. Chiko, bunu başarır. Brownie’nın gözüne girer. Bundan sonra onun verdiği malları satmakla hükümlüdür. Tibet ise bir süre sonra mallardan biraz aşırınca Brownie, bunu anlar ve Tibet’i cezalandırır. Hal böyle olunca Chiko, Brownie’i öldürmek ister. Ancak bunu yapamaz. Çünkü Brownie, Chiko’yu sağ kolu yapar. Artık Chiko büyük işlerin adamıdır.

Tibet ise sakat bacağının intikamını almak ister. Brownie’e bir gece pusu kurarak kurşun yağmuruna tutar. Fakat onu öldüremez. Öldüremediği için ise işin acısını Tibet’in annesi çeker. Chiko, Tibet’i müslümanların olduğu bölgede bir camiye gizler. Ancak Brownie’nın adamları Tibet’i evde bulamayınca böbrek hastası annesini ölene kadar döverler. Sonuç olarak anne ölür. Bunun üzerine Chiko, Brownie’nın evine giderek onu ortadan kaldırır. Arkadaşının annesinin intikamını alır. Fakat işin kötü tarafı ise Tibet, annesinin acısından naptığını bilemez ve can dostu Chiko’yu öldürür.

Tür: Dram Filmleri, Polisiye Suç Filmleri, Türkçe Dublaj Filmler

Yapım: 2008 - Almanya

IMDB Puanı: 6.9

Yönetmen: Özgür Yıldırım

Oyuncular: Denis Moschitto, Moritz Bleibtreu, Volkan Özcan, Fahri Öğün Yardım

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

BENZER FILMLER
Can Dostum
4.531 Defa izlenme
Beasts of No Nation
9.298 Defa izlenme
Landmine Goes Click
14.323 Defa izlenme
Hesaplaşma – Misconduct
3.992 Defa izlenme