Sitemizde şuan toplam 967 film bulunmaktadır.

Ip Man izle

4.495 Defa
Facebook'ta Paylaş! Facebook'ta Paylaşın
Tweet'te Paylaş! Twitter'da Paylaşın
LinkedIn'de Paylaş! Linkedin'de Paylaşın
Googlede ARA! Google'da Arayın
FILM BILGILERI 27 Nisan Pazar 2014 9:53 Eklendi
Ip Man izle

Dünyanın en iyi karetecisi olarak kabul edilen Bruce Lee’nin gerçek hayattaki karete Ustası olan Yip Man’nın Hayatı anlatılmaktadır. Çiftçi bir ailenin 3 erkek çocuğundan biri olan Yip Man uzun yıllar karete dersleri almıştır.
Çin japonlar tarafından işgal edilince ders vererek kazandığı paralar bitmiş ve oda tüm çin halkı gibi fakir düşmüştür. Hayatını işçilik ve hamallık yaparak kazanmaya çalışmıştır.
Japonlar fabrikalara gelip oradan çinli karetecileri müsabakalara çıkartmak için alıp götürüyorlardı. Karşılığındada küçük bir çuval pirinç vererek ödüllendiriyorlardı.
Yine bir gün karetecilerden birini götüren japon askerler bu defa ip man’nın arkadaşından birini götürmüşler ve müsabakada japon bir komutan ile yapılmıştır. ip man arkadaşının Müsabaka da dövülerek öldürüldüğünü öğrenince çok öfkelenir ve bir sonraki müsabakaya kendisi gider. Müsabakada 10 japn askerle dövüşmek istediğini söyleyince japon komutan tarafından hayretle karşılanır. İp Man 10 kişiye karşı galip gelir ve bu durum japon komutanın çok ilgisini çeker çünkü ip Man’nın arkadaşını döverek öldüren odur. ip Man o gün kendine verilen 10 çuval pirinci almaz sadece öldürülen bir dövüşçünün çuvalını alarak ailesine götürür. Japon Komutanda iyi bir karetecidir ve kendine güveniyordur bu nedenle ip Man ile halka açık bir alanda dövüşmek ister fakat ip Man bu müsabakanın sonunda komutanı yenerse ailesine işkence yapmalarından yada öldürmelerinden korktuğundan dolayı saklansada karşılaşmaya mecbur kalır. ip man ve komutan karşılaşır ve beklendiği gibi ip Man komutanı öldüresiye döver ama komutanın yardımcısı bunu içine sindiremez ve ip mana ateş ederek yaralar. Halk ayaklanarak askerlerin içinden yurttaşları olan ip Man’ı kaçırırlar. Kardeşiyle birlikte Hon Kong’a kaçan ip man hayatının geri kalanını burada geçirecektir.

Tür: Dram Filmleri, Tarihi Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler

Yapım: 2008

IMDB Puanı: 8.1/10

Yönetmen: Wilson Yip

Oyuncular: Simon Yam, Donnie Yen, Yu Xing, SiuWong Fan, Ka Tung Lam

Etiketler: ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“Ip Man izle” filminde 1 Yorum bulunuyor.
  1. cengiz - 3 sene Önce Demiş ki:

    muhteşem bir film di ::::

BENZER FILMLER
Can Dostum
3.072 Defa izlenme
Beasts of No Nation
6.868 Defa izlenme
Landmine Goes Click
9.308 Defa izlenme
Hesaplaşma – Misconduct
3.002 Defa izlenme