Sitemizde şuan toplam 967 film bulunmaktadır.

Nuh Büyük Tufan Türkçe Dublaj

6.426 Defa
Facebook'ta Paylaş! Facebook'ta Paylaşın
Tweet'te Paylaş! Twitter'da Paylaşın
LinkedIn'de Paylaş! Linkedin'de Paylaşın
Googlede ARA! Google'da Arayın
FILM BILGILERI 27 Temmuz Pazar 2014 12:46 Eklendi
Nuh Büyük Tufan Türkçe Dublaj

Geçmiş kavimlerden insanlığın ilk atalarından olan Nuh a.s hakkında bir çok film sinemaya uyarlanmıştır. Nuh Büyük Tufan konusunda; Yüce Allah Nuh’u peygamber olarak seçmesiyle Nuh’a kavmine, Bir olan Rablerine inanmalarını ve iyi birer insan olmaları kosununda bazı emir ve yasakları tebliğ etmesini emreder. Kavmi okadar yoldan sapmıştır ki Nuh’un bu çağrısına uymadıkları gibi onunla dalga geçerler. Kavminin bu tavırları Allah’ın peygamberini çok üzer ve Rabbinden Nuh’a vahiy gelir, üzülmemesini ve büyük bir gemi yapmasını emreder. Nuh’a bir ördeğin iskeletine bakarak gemiyi nasıl yapacağını öğretilir.

Rivayetlere göre Yıllar Süren geminin inşaası bittikten sonra Rabbi Nuh’a her canlıdan Bir erkek ve dişi olmak üzere birer çift hayvanıda gemiye alması emredilir. Kendine inananlarla birlikte kendileri için ve gemiye aldıkları hayvanlar için yetecek kadar yiyecek ve içecek gemiye depolanır.
O büyük gün gelir ve çatar gök delinmişcesine yağmur yağmaya başlar, yeryüzü sularını dışarı çıkartır. Bunun 40 gün boyunca sürdüğü söylenir ve sonunda Nuhun gemisi Cudi dağının tepesinde durur. Ona inanmayanlar ve geride kalan herşey sular altında kalarak helak olmuştur.

Tür: 2014 Filmleri, Dram Filmleri, Tarihi Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler

Yapım: 2014 - Amerika

IMDB Puanı: 8.2

Yönetmen: Darren Aronofsky

Oyuncular: Russell Crowe, Emma Watson, Anthony Hopkins, Jennifer

Etiketler: , , ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

BENZER FILMLER
Can Dostum
2.844 Defa izlenme
Beasts of No Nation
6.268 Defa izlenme
Landmine Goes Click
8.729 Defa izlenme
Hesaplaşma – Misconduct
2.762 Defa izlenme