Sitemizde şuan toplam 966 film bulunmaktadır.

Şeytanın ikizi – Devils Double

4.220 Defa
Facebook'ta Paylaş! Facebook'ta Paylaşın
Tweet'te Paylaş! Twitter'da Paylaşın
LinkedIn'de Paylaş! Linkedin'de Paylaşın
Googlede ARA! Google'da Arayın
FILM BILGILERI 10 Temmuz Pazar 2016 7:00 Eklendi
Şeytanın ikizi – Devils Double

Filmin konusunda 2006 yılında idam edilerek öldürülen Irak Cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin’in oğlu Uday Hüseyin’in enteresan hayatını anlatılmaktadır. Uday Hüseyin şan şöhret ile büyümüş ahlaksız ve sadist bir insandır. Babasından çok farklı bir hayata sahip olan Uday Hüseyin, zamanının çoğunu kadınlar ile geçirmektedir. Kadınları kullanıp atan, onları sadece seks yapmak için kullanan Uday, zaman zaman onlara şiddet uygulamakta ve işkence yapmaktadır.

Son zamanlarda babası Saddam Hüseyin’in Kuveyt’e saldırması ile birlikte hayatı tehlikeye giren Uday Hüseyin, ona tıpatıp benzeyen bir dublör bulur. Bu dublörü silah zoru ve tehditle kendi himayesine alır. Dublörü olan Latif Yahya ise Uday’ın tam tersi efendi bir adamdır. Kadınlarla işi olmayan ve ülkesini düşünen Latif, onun kirli oyunlarına alet olur. Uday Hüseyin’in psikopat ve sapık bir kişilik olduğunu anlayan Latif, artık dayanamaz ve çareyi kaçmakta bulur.

Fakat Uday onun peşini bırakmaz. Son olarak Latif’in babasını esir alır ve onu öldürür. Bu bardağı taşıran son damla olur. Latif Yahya onu öldürmek için işe koyulur. Fakat suikast girişimi başarısız olur. Latif Uday’ı vurarak sakat bırakmıştır. Daha sonra İrlanda’ya kaçmış ve kendine yeni bir hayat kurmuştur. Uday Hüseyin ise 2003 yılında ABD’nin gerçekleştirmiş olduğunu saldırıda kardeşi Kusay Hüseyin ile birlikte hayatını kaybetmiştir.

Tür: Biyografi Filmleri, Dram Filmleri, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler

Yapım: 2011 - Hollanda, Belçika

IMDB Puanı: 7.1

Yönetmen: Lee Tamahori

Oyuncular: Dominic Cooper, Ludivine Sagnier and Raad Rawi

Etiketler: , , , , , , , ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

BENZER FILMLER
Can Dostum
4.386 Defa izlenme
Beasts of No Nation
9.009 Defa izlenme
Landmine Goes Click
13.975 Defa izlenme
Hesaplaşma – Misconduct
3.835 Defa izlenme